سنگ های ماه تولد اسفند

سنگ های ماه تولد بر گرفته از نجوم و اختر شناسی است و بر اساس برج های فلکی تعیین می شود.اسفند ماه در برج فلکی 12 گانه دارای سنبل ماهی است .سنگ های زیادی برای ماه اسفند (ماه مارس) وجود دارد که هر کدام خواص و ویژگی های منحصر به فردی دارند. سنگ آکوامارین مهمترین سنگ اسفند ماه است. در واقع می توان گفت سنگ مخصوص اسفند ماه آکوامارین است. اما اسفند ماه سنگ های دیگری هم دارد که عبارتند از :

آمیتیست، یشم، یاقوت سرخ و کبود، بلور کوارتز و سنگ خون

سنگ های متولدین اسفند با جذب انرژی مثبت به سمت خود باعث می شود تا متولدین اسفند، از آرامش ذهنی بیشتری برخوردار شوند.در این مقاله به تمامی ویژگی های سنگ های اسفند اشاره می کنیم و با توجه به طالع و خصوصیات مردان و زنان اسفند ماهی ، سنگ مناسب برای آنها را پیشنهاد می دهیم.

آکوامارین سنگ ماه تولد تمام اسفندی ها

آکوامارین؛ سنگ ماه تولد اسفند

اگر یادتان باشد برج فلکی اسفندی ها، ماهی بود. ماهی با آب زنده است. جالب است بدانید که عنصر وجودی اسفندی ها، آب است و به همین خاطر هم سنگ آکوامارین سنگ مخصوص اسفند ماه است. آکوامارین از 2 بخش آکوا (به معنی آب) و مارین (به معنی دریا) تشکیل شده است.سنگ آکوامارین به دلیل رنگ و ظاهرش به این نام شناخته می شود. سنگ معدنی آکوامارین دارای خطوط کوتاه و بلند روی سطح خود هستند که باعث شکست نور در آن می شود و به همین دلیل موقع نگاه کردن به آن یک طیف رنگی از آبی دریایی تا آبی تیره را می توانید مشاهده کنید.در تصویر زیر می توانید به خوبی این تنوع رنگی را مشاهده کنید.

سنگ آکوامارین در کشورهای برزیل، آرژانتین، برمه، نروژ، ایرلند، هند و چین و… یافت می شود، اما با کیفیت ترین آکوامارین در برزیل یافت می شود که از آنها در تولید جواهرات گران قیمت و تزئینی استفاده می شود.

 

خواص آکوامارین برای متولدین اسفند

برای پی بردن به خواص بی نظیر آکوامارین کافیست بدانید که این سنگ ارزشمند در ادوار مختلف و توسط اقوام مختلفی مورد استفاده قرار گرفته است. برای مثال در اساطیر یونانی آمده است که سنگ آکوامارین نماد الهه دریاها ( آفرودیت) است. در مقبره های فراعنه مصر قدیم تکه هایی از آکوامارین پیدا شده است.

آکوامارین؛ سنگ الهه دریاها آفرودیت

در فرهنگ مشرق زمین از آکوامارین به عنوان سنگ عرفان یاد می شود و پیشگو های قدیم از این سنگ ها استفاده می کردند.

Aquamarine در باطل سحر نیز کاربردهای فراوانی دارد و گفته می شود جادوگران و ساحران قدیمی از آن به عنوان سپری در برابر طلسم های مختلف استفاده می کردند.

در کتب قدیمی یونانی و شرقی سنگ آکوامارین کاربردهای غیب گویی و اغلب آئینی مذهبی داشته است.

آکوامارین در اصل سنگی است که باعث تقویت انرژی ذهن و روان می شود و به همین دلیل از این سنگ به عنوان گوهر شجاعت یاد می شود.

در گذشته برای مسافران برای دفع خطرات ناشی از سفر و دفع بیماری ها، این سنگ را به همراه خود به مسافرت می بردند تا از آنها در برابر بلایای مختلف محافظت کند.

آکوامارین سیستم ایمنی افراد را تقویت می کند و همچنین آنها از آلرژی ها و مشکلات پوستی در امان نگاه می دارد. اگر به چیزی آلرژی دارید که باعث می شود پوستتان ملتهب شود، آکوامارین گزینه مناسبی برای شماست.

علاوه بر این ها آکوامارین باعث آرامش درونی، آسودگی خیال و افزایش اعتماد به نفس در افراد می شود.

باید بگویم که آکوامارین سنگ مخصوص اسفند ماهی ها و سنگ فرعی برای فروردینی ها است.

 

آمیتیست؛ جواهر بنفش اسفندی ها

سنگ آمیتیست سنگ بهمن ماهی ها

آمیتیست یکی از سنگ های فرعی متولدین اسفند و از خانواده بزرگ کوارتز است. معمولا به رنگ آبی ،ارغوانی، بنفش و یاسی دیده می شود به همین دلیل اسم آن آمیتیست (سنگ آبی) است. Amethyst در واقع نوعی جواهر است که به دلیل فراوانی آن در طبیعت قیمت آن نسبت به سایر جواهرات قیمت کمتری دارد. آمیتیست خواص و ویژگی های بی نظیری دارد که می توانید تمامی آنها را در مقاله سنگ آمیتیست چیست ، مطالعه کنید. در ادامه درباره خواص آمیتیست برای متولدین اسفند ماه صحبت می کنیم.

 

خواص آمیتیست برای اسفندی ها

آمیتیست یک سنگ پر رمز و راز است که سرشار از انرژی مثبت است.

این سنگ برای افراد منفی باف و حتی افرادی که خیلی زود تحت تاثیر قرار می گیرند گزینه مناسبی است.به جرات می توان گفت با استفاده از آمیتیست دیگر نگران هیچ موضوعی نباشید.آرامش بخشی آمیتیست از رنگ آن تاثیر می گیرد، رنگ بنفش بسیار آرامش بخش است به همین دلیل آمیتیست این ویژگی بارز را دارد.

در گذشته از آمیتیست به عنوان جواهر سلطنتی و به عنوان گوهری قیمتی در کلیسا ها و مکان های مهم مورد استفاده قرار می گرفت.

نمونه تاج با استفاده از نگین های آمیتیست

در رم باستان؛ شاهان، اشراف و سیاستمردان رومی از ظرف های شراب از جنس آمیتیست استفاده می کردند.مشاوران و سیاست مداران رومی برای اینکه در هنگام صحبت و تصمیم گیری حواسشان جمع باشد از ظرف هایی از جنس آمیتیست استفاده می کردند و در آن به جای شراب ناب، آب می ریختند.ترکیب رنگ بنفش جام و آب باعث می شد تا بنظر بیاید جام پر از شراب است.

آمیتیست سنگ ماه تولد اسفندی ها و آذری ها است اما به عنوان سنگ فرعی این ماه ها . آمیتیست سنگ اصلی ماه تولد بهمن است.

 

یشم؛ سنگ سبز ماه اسفند

سنگ ماه تولد یشم

سنگ یشم یا جید یکی دیگر از سنگ های قیمتی است که همه مردم فکر می کنند یک نوع دارد ،اما سنگ یشم دو نوع مختلف دارد (ژادئیت و نفریت) .ژادئیت که یشم اعلی است دارای سختی بیشتری است نسبت به نفریت است و به همین دلیل قیمت و کیفیت این سنگ از نفریت بیشتر است. سنگ یشم خواص بیشماری دارد که می تواند به متولدین اسفند ماه انرژی ببخشد و باعث خوش شانسی آنها شود.در ادامه در مورد تمامی خواص سنگ یشم برای متولدین ماه اسفند صحبت می کنیم.

خواص یشم برای متولدین ماه اسفند

در فیلم ها و سریال های شرقی حتما این سنگ ها را دیده اید. می توان گفت با شنیدن نام سنگ یشم، اولین چیزی که به ذهن ما خطور می کند، فیلم های اکشن و تاریخی چینی است.درست است سنگ یشم یک سنگ قدیمی است که با فرهنگ و زندگی مردم شرق آسیا گره خورده است. چینی ها معتقدند که سنگ یشم باعث تا افراد دوستی و خوش اقبالی را جذب خود کنند.

مجسمه بودا با سنگ یشم

در فلسفه چین سنگ یشم نماد 5 فضیلت مهم انسان، یعنی: حکمت، همدردی، عدالت، فروتنی و شجاعت است.همچنین آنها معتقدند به همراه داشتن این سنگ باعث می شود تا فرد در تمامی ابعاد زندگی به تعادل برسد. یعنی ابعاد جسم، روح، احساس و معنویت به یک اندازه رشد کرده و انسانی متعادل پدید می آید.

سنگ یشم و چاکرا با هم در ارتباط هستند به نحوی که سنگ یشم باعث تقویت چاکرای چهارم یا چاکرای قلب می شود و به همین دلیل به سنگ قلب نیز معروف است.به همین دلیل است که سنگ یشم باعث افزایش دوستی،محبت و عشق در آدمی می شود.

 

یاقوت سرخ؛ سنگ جادویی اسفند

یاقوت سرخ یا رابی؛ سنگ ماه اسفند

یاقوت سرخ همانند آمیتیست جزو جواهرات محسوب می شود و در اصل یاقوت سرخ گران قیمت ترین سنگ برای ماه تولد اسفند است. یاقوت رنگ قرمز خود را مدیون عنصر کروم است. کروم موجود در سنگ یاقوت باعث شده است تا رنگ این سنگ گران بها به رنگ قرمز باشد.

این سنگ قرمز با رنگ جادویی و مسحور کننده خود می تواند انرژی های مثبت را به سمت خود جذب کند. به همین دلیل یاقوت سرخ یکی از سنگ های ماه تولد اسفند است.در ادامه در مورد خواص و ویژگی های یاقوت سرخ برای اسفندی ها بیشتر صحبت می کنیم.

 

خواص یاقوت سرخ برای متولدین اسفند

در تاریخ یونان و روم باستان یاقوت قرمز اصلی ترین سنگ برای دفع سحر و جادو است و از آن برای دفع انرژی های منفی و سحر و جادو بسیار استفاده می شده است. همه این ویژگی ها باعث شده است که از این سنگ به عنوان سنگی سلطنتی استفاده شود و پادشاهان برای نمایش شکوه و عظمت خود انگشترهایی با نگین یاقوت سرخ به انگشت داشتند .

سنگ روبی (یاقوت سرخ) در فرهنگ های مختلفی همچون بودا و فرهنگ هندوها نیز مورد توجه قرار دارد.این مردم معتقد بودند که این سنگ یک سنگ قیمتی است و اگر آن را به خدای بودا یا خدای هندوها اهدا کنند. فرد اهدا کننده در زندگی بعدی اش جایگاه بالایی خواهد داشت.

یاقوت سرخ سنگ فرعی برای اسفند است ولی سنگ ماه های آبان، آذر، دی و بهمن نیز است.اما باید بدانید که یاقوت سرخ سنگ ماه تولد تیر ماهی ها است.

 

یاقوت کبود؛ سنگ خرد برای اسفند ماه

سنگ ماه ولادت یاقوت کبود

یاقوت کبود سنگی از خانواده کراندوم است. عنصر تشکیل دهنده اصلی این خانواده آهن و تیتانیوم است و به علت وجود این عناصر ، رنگ آنها اغلب به رنگ آبی تیره یا کبود است. سنگ یاقوت کبود که به سنگ خرد نیز معروف است از دیگر سنگ های ماه تولد اسفند است.

علت نام گذاری یاقوت کبود به سنگ خرد، به دوران باستان بر می گردد. شرقی ها این سنگ را ابزاری برای رسیدن به معنویت و روشنی روان می شناختند و یونانیان باستان این سنگ را راهی برای رسیدن به دانش و خرد می دانند.

 

خواص سنگ یاقوت کبود

این سنگ باعث می شود تا فردی که آن را در اختیار دارد، از هوش بالایی برخوردار شود و در تصمیم گیری ها و انتخاب های خودش بهترین گزینه را انتخاب کند. استفاده از انگشتر با نگین یاقوت کبود برای معلمان، دانش آموزان و افرادی که در حال آموزش و یادگیری علم هستند بسیار مناسب است . زیرا این سنگ باعث می شود تا تمرکز و اعتماد به نفس افراد بالاتر رود و باعث شود تا سرعت یادگیری در انسان بیشتر شود.

علاوه بر این ها، شواهدی هم وجود دارد که نشان می دهد یاقوت کبود باعث خوش شانسی می شود.

در کتاب زندگی نامه ناپلئون بناپارت آمده است که:

ناپلئون در جوانی سنگ یاقوت کبود را پیدا می کند و پس از آن به موفقیت و رشد چشم گیری دست پیدا می کند و در نهایت به پادشاهی فرانسه نائل می گردد.

 

سنگ خون برای اسفندی ها

سنگ خون سنگ ماه تولد اسفند

سنگ خون گوهر از سنگ های خانواده کوارتز کالسدونی است که با نام هیلوتروپ نیز معروف است. هیلوتروپ کلمه ای یونانی است که از 2 بخش هلیوس (helios) به معنی خورشید و تروپوس (tropos) به معنی راه و روش تشکیل شده است.

این سنگ بیشتر در مناطق مختلف هندوستان و چند کشور دیگر از جمله چین ، آمریکا و استرالیا یافت می شود.

اما این سنگ چه ویژگی هایی دارد که برای اسفندی ها سنگ خوبی است ؟ در ادامه در مورد خواص این سنگ برای متولدین اسفند صحبت می کنیم.

 

خواص سنگ خون برای اسفند ماهی ها

گفته می شود اولین بار سه هزار سال پیش از این سنگ در مراسم های آئینی برای پیشگویی آینده و آب و هوا استفاده شده است.سنگ خون جزو سنگ های اصلی و مهم برای پیشگویان و جادوگران در گذشته های دور استفاده می شد.

علاوه بر این جادوگران قرون وسطایی از این سنگ برای احضار سریع تر ارواح مختلف استفاده می کردند و با استفاده از آن کنترل آنها را بهتر در اختیار می گرفتند.همچنین این سنگ از آنها در برابر طلسم های مختلف حفاظت می کند.

سنگ خون باعث افزایش مال و دارایی ها می شود تا جایی که تاجران قدیمی همیشه از انگشتر با نگین سنگ خون استفاده می کردند. همچنین باعث می شد تا نفوذ کلام آنها بیشتر شود و در معامله های خود موفق باشند.

 

بلور کوارتز؛ سنگ ماه تولد اسفند

سنگ بلور کوارتز شفاف

همانطور که از نامش پیداست،بلور کوارتز شفاف است و به صورت دامله یا گنبدی شکل یافت می شود.این بلور از فراوان ترین بلورهای موجود در کره زمین است و تقریبا در تمامی نقاط دنیا یافت می شود.این سنگ در ابعاد مختلفی وجود دارد، از تراشه های کوچک گرفته تا تکه های بزرگ و با وزنی معادل چند صد کیلوگرم.توصیه می شود بلور کوارتز برای مردان به صورت نگین انگشتر و برای بانوان به صورت گردنبند بلوری باشد.

اما چرا این سنگ را برای متولدین اسفند ماه پیشنهاد می کنند. در ادامه با بررسی ویژگی ها و خواص درمانی کوارتز به این موضوع پی می بریم.

 

خواص و قدرت درمانی بلور کوارتز

کوارتز نامی است که از واژه یونانی krustallos‌ گرفته شده است. این واژه در یونان باستان به معنی یخ است .بلورهای کوارتز بسیار شبیه قندیل های یخی هستند به همین دلیل این سنگ، به این نام شناخته می شود.

بلور کوارتز مانند یک منشور عمل می کند و نور سفید را به طیف های رنگی مختلفی تجزیه می کند. به همین دلیل به سنگ همه چیز معروف است، زیرا نور را به طیف های دیگر منتشر و متمرکز می کند و باعث می شود تا انرژی در محیط به خوبی پخش شود.این سنگ در نور درمانی و فنگ شویی نیز استفاده می شود تا تمامی انرژی مثبت را در محیط پخش کند.

می توان گفت کوارتز سنگ ذهن است و می تواند با ذخیره انرژی و متمرکز کردن آن باعث افزایش آرامش ذهنی و روانی در انسان شود.به همین دلیل باعث می شود تا افکار آرام شود و تعادل در ذهن و انرژی را به ارمغان می آورد.

بلور کوارتز سنگ مخصوص متولدین مرداد و اسفند است و به لحاظ تاریخی برای محافظت از افراد در برابر جادو سیاه و انرژی های منفی مورد استفاده قرار می گرفت.

 

تا اینجا با تمامی سنگ های تولد اسفند ماه آشنا شدیم و خواص و ویژگی های آنها را می دانیم، اما سوال اینجا است که کدام یک از این سنگ ها برای متولدین آقا یا خانم مناسب است؟ با توجه به طالع بینی اسفند ماه و ویژگی های مردان و زنان اسفندی به شما می گوییم که کدام یک از این سنگ ها برای مردها و کدام یک برای زنان مناسب است.

 

ویژگی ها و خصوصیات متولدین اسفند ماه

همه ما می دانیم که علاوه بر ژنتیک، موارد دیگری هم در ویژگی های رفتاری ما تاثیر دارند . یکی از این عوامل ماه تولد هر فرد است که باعث می شود ویژگی های منحصر به فردی داشته باشد.متولدین اسفند ماه ویژگی ها و خصوصیت های جالبی دارند که عبارتند از:

متولدین اسفند افرادی خلاق و با قدرت تخیل قوی بسیار بالایی هستند و همیشه مایلند چیزهایی را درست کنند و یا چیزی را از نو بسازند. اما از طرفی آنها بسیار حساس و زود رنج نیز هستند و خیلی سریع و با کوچکترین حرفی ناراحت و نا امید می شوند.با این حال آنها دل رئوفی دارند و سعی می کنند بخشنده و بزرگوار باشند.متولدین اسفند افرادی فداکار، همدل و دوست داشتنی هستند.

متولدین‌ اسفند ماه‌ به‌ نسبت‌ متولدین‌ ماه های دیگر زیاد اهل تظاهر نیستند و عادی تر از متولدین‌ ماه های مرداد، آبان و بهمن هستند.

با این حال اسفند ماهی ها اغلب واقع‌ گریز و ایده‌ آلیست هستند .افرادی تودار و مرموز هستند( البته از نظر بقیه).آنها به دلیل ویژگی ها و سرشت پاکی که دارند اغلب سست اراده به نظر می آیند گویی که به راحتی تحت سلطه دیگران قرار می گیرند.

 

بهترین سنگ برای مردان متولد اسفند

بهترین سنگ تولد برای مردان اسفند ماهی

بهترین سنگ برای مردان متولد اسفند، سنگ آکوامارین است. اما مردان اسفند ماهی می توانند از سنگ های زیر استفاده کنند:

یاقوت سرخ: برای افزایش قدرت و جذابیت و اعتماد به نفس

آمیتیست: برای افزایش انرژی مثبت و جذب افراد

 

بهترین سنگ برای زنان متولد اسفند

بهترین سنگ ولادت برای زنان اسفند ماهی

بهترین سنگ ماه تولد زنان اسفندی همان سنگ آکوامارین (سنگ مخصوص آفرودیت ؛الهه دریاها) است. اما زنان اسفند ماهی می توانند از سنگ های دیگر نیز استفاده کنند. این سنگ ها عبارتند از:

سنگ یشم: برای افزایش دوستی و مهربانی

آمیتیست: برای افزایش انرژی و جذب افراد، به خصوص مردان

یاقوت کبود: افزایش حکمت و خوش شانسی

درباره واحد مدیریت سنگ ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *